Ukmergės miesto bendruomenės bei sodų bendrijų nariai liepos 4 dieną lankėsi Jonavoje bei Upninkuose. Buvo aplankytos dvi sodų bendrijos, pasivaikščiota Jonavos mieste, bendrauta su Jonavos raj. meru Eugenijumi Sabučiu bei aplankyta vieta šalia Upninkų – Lietavos upelis, nuo kurio, kaip mano dalis mokslininkų, kilo Lietuvos pavadinimas.


Visiems didelį įspūdį paliko Jonavos miestas, kuriame net 14 km dviračių tako, nemaža jo dalis tęsiasi paupiu, sutvarkytas paupys, visame mieste visur nušienauta žolė, matyti plušantys darbininkai: kas trimeriais, kas traktoriukais. Sutvarkytuose parkuose, poilsio vietose buvo stebėtinai tvarkingai ir net su žiburiu nebuvo įmanoma rasti jokios šiukšlės. O pamačius visiems skirtas šašlykines, staliukus, kuriuose net auga gėlės – buvo galima pagalvoti, kad esame net ne Jonavoje, bet net ne Lietuvoje.

Pagalvota ir apie jaunimą – žiemą gali nuo kalno leistis su slidėmis, vasarą – čiuožinėti tvenkiniuose su vandens slidėmis, aikštelė riedutinininkams, dviratininkams. Dviračių trasoje gali prisipūsti padangas, pasikrauti telefoną, atsigerti vandens, pasportuoti ant treniruoklių, paskaityti knygų, pažaisti šaškėmis, vaikams įrengtos žaidimų aikštelės. Namai renovuojami ir vaikų žaidimo aikštelės rengiamos kvartaliniu principu, nemažai požeminių konteinerių. Ir visur tvarkinga, ir švaru.

Kaip kalbėjo Jonavos meras E. Sabutis, nesvarbu, ką apie juos kalba kiti – ar žavisi jais, ar peikia – svarbu, kad patiems jonaviškiams būtų gera gyventi savo mieste. „“Daiktas“ turi tarnauti žmogui, o ne būti tik rodomas. Kas iš to, kad įrengsime sporto aikštę ir niekam neleisime ja naudotis, nes matai ją gali sugadinti ar dar ką padaryti. Na, ir tegu naudojasi, tam ji ir skirta, kad būtų naudojama. Reikės ir remontuosime, taisysime, svarbu, kad žmonės bus laimingi ir patenkinti. “ Meras išsklaidė mitą, kad Jonavos miestas gyvuoja dėlto, kad pas juos yra Achema. „Tikrai ne, ką gauname iš biudžeto, tas ir mūsų. Achemos indėlis tikrai labai mažas. O jei dingtų Achema, tai mums būtų problema tik socialinio pobūdžio – nes dauguma žmonių dirba Achemoje.“.

Kaip pasakojo meras, visos aikštelės prie daugiabučių (kurios, beje, pastaruoju metu pagal iš anksto tarybos patvirtintą eiliškumo sąrašą, yra platinamos) atnaujinamos savivaldybės lėšomis (nors savivaldybė turi galimybę iš gyventojų pareikalauti 70 proc., tačiau to netaiko ir viską daro savo lėšomis).

Aplankytas vietas galite pažiūrėti žemiau galerijoje.

Albumo pabaigoje – Ukmergės paupio vaizdai, kuriuose jau pamažu darosi džiunglės, o jau bemaž trečius metus prie hipodromo veikiantis šakų sąvartynas, vis didėja.

Ukmergės miesto paupys:

Atsakyti

Please enter your comment!
Please enter your name here

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.