Pastaruoju metu visa Ukmergė tikrąja to žodžio prasme ūžia nuo įvairiausių darbų: kasamos gatvės, perklojami vamzdžiai, pertvarkomi parkai ir skverai, kur pažvelgsi – kažkas daroma, taisoma, gerinama, griaunama. Miestelėnams pagrįstai kyla klausimų – kas čia bus, kai darbai bus baigti, ko laukti, ko tikėtis, nes daugelį metų ukmergiečiai buvo „maitinami“ kažkieno vizijomis, netikėtose vietose pradėtais ir nebaigtais darbų objektais.

Į keliamus klausimus ,,kas čia  daros , kas čia daros?“  atsakymas vienas: kentėkit, laukit, tikėkitės ir miestas bus toks gražus, kad jo nepažinsite.  Žodžiu, kaip garsių rašytojų-humoristų Ilfo ir Petrovo romane ,,Aukso veršis“: Ukmergė bus pasaulio centras, nuostabi jaukumo oazė, į kurią plauks minios piligrimų iš viso pasaulio! Jie grožėsis mūsų miesto panorama nuo metaliniais laiptais subintuoto piliakalnio, tada “oro” laiptais persikels į kitą – Pilies piliakalnį, o ten vėl  lyg nuo ,,Titaniko“ metalinio denio grožėsis a.a. V. Kernagio apdainuota  žaliaskare Ukmerge. O kad viskas nebūtų per daug saldu ir idiliškai gražu –  nusileis žemyn prie Šventosios upės ir pajaus natūralią gamtą. Pamatys ten telkšančias balas, metų metais nenušienautas ir krūmynais apžėlusias Šventosios upės pakrantes, pievas, o kartu ir mūsų valdžios ,,negalią“  tvarkytis savo žemėje. Žolynuose „pašėrę“ erkes ir per motociklų bei mašinų sukeltus dulkių debesis išvys  neišpildomai žadamų visų rajono atstovų kiek tik jų buvo ir dar norinčių būti  Seimūnais svajonių reginį, galima  sakyti – Laimės žiburį (kodėl tik Anykščiai gali tokį turėti, kuo  mes blogesni? ). Paklausite, kas tas dvasinio pakilimo šaltinis, saulės ir vilties spindulėlis, kuris  visus pakels į mums ruošiamą Saulėtą rytojų – tai objektas, nuo kurio tik iš vakarinės pusės pro metalinius virbus grožėsimės miesto panorama. Nebekaitinkime vaizduotės – tai legendomis apipintas apvažiavimo tiltas per Šventąją (prie Senukų prekybos centro). Bet svajonė  galėtų išsipildyti tik tada,  jeigu Ukmergės rajone būtų dislokuotas NATO logistikos centras,  atvyktų tūkstančiai užsienio kariškių ir Ukmergė  suklestėtų. Jei jau prakalbom karine tema, tai norime paguosti – nesijaudinkite ir dėl buvusio karinio miestelio, jo vizija neišnyko, ji prisikėlė kaip feniksas iš pelenų – žadama, jog  ten tiek visko bus, kad net vienos jaučio odos bus per maža viską aprašyti. Išsiskleis sporto aikštynai, stadionai, bus įrengta mini Lietuva ir dar daug daug ko, net nežinia ko – fantazijoms ribų nėra.

 Daugybė tokių ir panašių klausimų kirba ukmergiečių galvose: kas čia darosi, kas čia darosi? Negi čia ne jų miestas, negi ne jie čia šeimininkai? Kodėl valdžios vyrai miesto vystymo klausimų nederina su gyventojais, net jų neinformuoja. Patekę į valdžią jie turbūt pamiršo, (o gal kadangi daugelis ne vietiniai, net ir nežino) senąjį  Ukmergės bajorų šūkį: “Be manęs negali būti nieko”.

 Principas, pagal kurį valdė caras – imperatorius Aleksandras II, kuris viską žino ir viską sprendžia, mums netinka. Reikalaujame, kad ne tik viskas būtų kaip jie sako internete, bet būtų pateikti ir vizualiniai  miesto užstatymo, pertvarkymo maketai, kad juos galėtų pamatyti, aptarti, apie juos diskutuoti ir kontroliuoti, kas ir kaip yra daroma miestelėnų dauguma, norinti prisidėti prie miesto gražinimo. Gerbiamieji „elito“ ponai, valdžioje jūs būnate vos kelis metelius, o per tą laiką Jūsų pridirbtą jovalą mums tenka srėbti ilgai – metų metais. Todėl turime teisę pareikalauti pilnos atskaitomybės, skaidrumo  už vykdomus projektus, sužinoti sąmatas, išgirsti apie rangovus.

 Šiuo metu visiems kam kliūna Pivonijos mikrorajone palikta netvarka, labai rūpi klausimas:   kokia situacija su ,,Vilko“ aikšte? Pravažiuojantiems Vytauto gatve, neaišku, kas bus su ligoninės parku? Kas ir kaip naudosis gyventojų didvyriškai atkovota iš panevėžiečių UAB ,, Ukmergės šiluma“ Makių ežero poilsine su pirties kompleksu? Kada pagaliau galima bus naudotis  teismo pastatu? Kas ir kokiu būdu pasirūpins kariniu miesteliu? Koks likimas laukia mistinio logistikos centro? Ar tikrai miestui reikalingas tiltas per Šventąją ir būtent toje vietoje? Ar miestelėnai kada nors sulauks dviračių takų į abi puses nuo miesto? Ko reikia, kad būtų paskelbti pateisinamieji dokumentai apie apsauginių kaukių iš Kinijos pirkimą su visų tarpininkų išvardinimu? Yra klausimų ir apie kitus objektus.

 Žmonės reikalauja aiškumo ir  skaidrumo.  Gerbiamieji rajono tarybos nariai, o ypač kandidatai į Seimo narius, ką jūs padarėte, kad nuo 2013 m. liepos mėn. neteisingai, nusikalstamai skaičiuojamas komunalinis atliekų surinkimo  mokestis būtų perskaičiuotas?  Miesto gyventojai permokėjo ne šimtus, o milijonus eurų!!! Artėjantys rinkimai eilinį kartą Jus prikėlė iš letargo miego, atsibudote, sukrutote. O kur buvote, kai mes septynerius metus/beldėmės į visas aukščiausias instancijas, pradedant Prezidentūra, Vyriausybe, Teismu ? Kodėl tik dabar prisiminėte, kad reikia  vykdyti gyventojams duotą priesaiką, vadovautis Lietuvos Respublikos Konstitucija ir įstatymais, garbingai vykdyti savo pareigas, ginti visų asmenų teisėtus interesus ir būti visiems vienodai teisingais. Tepadeda man Dievas“ Jūs prisiekėte Dievo akivaizdoje, mes reikalaujame  priesaikos vykdymo (bent jau prieš rinkimus).

 Ir tepadeda Jums Dievas!!!    

Ukmergės miesto bendruomenės pirmininkas Julius Kazėnas

Atsakyti

Please enter your comment!
Please enter your name here

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.