Mokykla yra labai reikšmingas įvykis kiekvieno vaiko gyvenime, todėl pasiruošimui šiam gyvenimo etapui turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys. Priešmokyklinis ugdymas padeda vaikams išmokti savarankiškumo ir darbštumo, skatinamas vaikų draugiškumas ir bendradarbiavimas, siekiama ugdyti žingeidžias ir pilietiškas asmenybes, ir t.t. Priežasčių, kodėl priešmokyklinio ugdymo kokybei vertėtų skirti ypatingą dėmesį, yra ne taip ir mažai, todėl pravartu aptarti pačias svarbiausias.

Visko galima išmokti žaidimo metu

Jei ankstyvame amžiuje vaikui teks mokytis „akademiškoje“ aplinkoje, natūralu, kad jis labai greitai praras motyvaciją mokytis. Būtent todėl yra svarbu pasirūpinti, kad mokymosi procesas vyktų neįpareigojančioje aplinkoje: vaiko raida turi savo tempą, todėl priešmokyklinukai  svarbiausių dalykų gali išmokti tiesiog žaisdami. Jei pedagogai yra pakankamai išradingi ir skatinantys vaikų kūrybiškumą, natūralu, kad tai lemia kur kas didesnę mokymosi sėkmę.

Visi vaikai yra skirtingi

Mokyklose vaikai yra mokami tų pačių dalykų, tačiau jų pasiruošimas mokymosi procesui gali ženkliai skirtis. Priešmokyklinio ugdymo  paskirtis – paruošti vaikus jų laukiantiems iššūkiams, todėl šiam gyvenimo etapui turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Priešmokyklinio ugdymo pedagogai siekia sukurti su vaikais ryšį ir padėti atrasti mokymosi džiaugsmą – būtent tai gali tapti svarbiu pagrindu ateities pasiekimams.

Didinamas pasitikėjimas savimi

Siekiama, kad priešmokyklinio ugdymo metu mokiniai patirtų kur kas daugiau sėkmių nei nesėkmių ir įgytų didesnį pasitikėjimą savimi. Vaikui svarbu pamatyti, kad ir suaugusieji gali kažko nežinoti: kompetentingas pedagogas tikrai nebijos pasakyti, kad nežino atsakymo į vaikui iškilusį klausimą. Tai nesunkiai ištaisoma: jei mokytojas pažadės tuo pasidomėti, vaikai tikrai liks patenkinti. Maža to, tokiose situacijoje vaikas taip pat kai ko išmoksta: nėra nieko blogo kažko nežinoti, tačiau visa galima tai ištaisyti.

Bendradarbiavimas

Priešmokyklinis ugdymas yra kur kas efektyvesnis, jei į mokymosi procesą yra įtraukiami ir tėveliai. Bendradarbiaujant su vaikų tėvais galima geriau suprasti vaikų ypatumus ir poreikius, todėl pažangos vertinimas tampa paprastesnis. Nors priešmokyklinis ugdymas vis dar yra tik pasirinkimas, bet ne būtinybė, tačiau labai svarbu nepraleisti šio laikotarpio, ir bendradarbiaujant su pedagogais atrasti stipriąsias vaikų puses.

Pasiruošimas būsimiems iššūkiams

Priešmokyklinis ugdymas padeda vaikams tinkamai pasiruošti mokyklai, todėl pirmoje klasėje jie jaučiasi labiau užtikrinti ir labiau pasitikintys savimi. Vaikai jau bus išmokę bendrauti ir bendradarbiauti su kitais, jų negąsdins nustatytos taisyklės, o laikytis disciplinos bus gerokai paprasčiau. Vieni vaikai laukia, kol pradės eiti į pirmą klasę, o kiti norėtų kiek įmanoma ilgiau lankyti darželį, todėl priešmokyklinės grupės lankymas yra puiki galimybė sklandžiau įsilieti į būsimos rutinos ritmą.

Pažintinių gebėjimų ugdymas

Ikimokykliniame amžiuje formuojasi pažintiniai vaiko gebėjimai, kurie turi ypatingą reikšmę tolimesnio mokymosi sėkmei.  Priešmokyklinis ugdymas turi didelį poveikį vaiko pažintinei, emocinei ir socialinei raidai, todėl šiam vaiko gyvenimo etapui turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys. Būtina pasirūpinti, kad ikimokyklinis ugdymas būtų organizuojamas tikslingai, todėl vertėtų pakankamai dėmesio skirti tinkamos ugdymo įstaigos pasirinkimui. Šiandien tikrai turime iš ko rinktis, tad pirmiausia vertėtų apžvelgti priešmokyklinio ugdymo įstaigų esminius ugdymo principus ir pasidomėti puoselėjamomis vertybėmis.

Atsakyti

Please enter your comment!
Please enter your name here

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.