Rajono valdžiai jau „n“ metų kuriant tik vizijas, nusprendėme apsilankyti Jonavoje, kurioje yra įrengtas pripažintas geriausiu tarp vidutinių miestų dviračių takas, besitęsiantis daugiau kaip 4 km. Susisiekimo ministerijos skelbtame konkurse šis savivaldybės projektas taip pat buvo pripažintas geriausiu.

Taip pat norėjome pažiūrėti, o kaip gi tvarko paupį jonaviečiai. Tuo pačiu apžvelgėme ir bendrą miesto vaizdą. Atvirai pasakius, neradome prie ko labai prikibti.  Toliau viskas nuotraukose ir video.

Graži kompozija pasitinka dar neįvažiavus į Jonavą, tiesiog žiede.
Matosi, kad aplinka prižiūrima. nėra šabakštynų
Nedidelė dalis dviračių tako.

Treniruokliai šalia dviračių tako

Visur Jonavoje nemažai spec. šiukšliadėžių mesti augintinių išmatoms
treniruokliai
Masyvūs suoleliai ir šiukšliadėžės, kurių chuliganai lengvai neįveiks
Vaikų žaidimo aikštelė
Gražiai sutvarkyta pakrantė. Nors medžiai seni, bet realybėje atrodo tikrai įspūdingai.
Parkuose, prie dviračių tako, mieste gausu įvairių mažosios architektūros paminklų su menininkų darbais
Parkuose, prie dviračių tako, mieste gausu įvairių mažosios architektūros paminklų su menininkų darbais
Specialiai dviratininkams skirtas stendas, kuriame galima prisipūsti dviračio padangas. Energija išgaunama saulės pagalba
Specialus įrengimas dviračių padangoms prisipūsti
Žemiau dviračio tako, palei upę. Ar galite patikėti, kad čia konteineris ne šiaip numestas, o skirtas  tiems gal net keliems praeiviams, kurie vaikšto palei upę.
Kai kurie daugiabučiai apsitvėrę savo teritorijas tvoromis ir įsirengę vaizdo stebėjimo kameras, visur aplink ideali tvarka ir švara.
Autobusų stotelė, už jos rekonstruojama aikštė.
Garbės grindinys. Kodėl negalima buvo ko nors sugalvoti ir Ukmergėje? Tarkime Vienuolyno g. alėjoje. Arba kažką panašaus.
Fontanas
Gėlynas prie savivaldybės
Aikštė prie Savivaldybės
Kultūros centras apie renginius informuoja ir bėgančia elektronine juosta.
Nėra medžių, pasitelksim fantaziją
Dar viena kompozicija žiede.
Nemažai požeminių konteinerių. Kiek teko važiuoti, prie konteinerių ideali švara.

Ideali švara

Čia gali prisipūsti dviračio padangas, pasikrauti mobilų telefoną, pasinaudoti nemokamu Wi-fi ir net išsikviesti pagalbą (pagalbos mygtukas galimai dar neveikia). Viskas veikia taip pat saulės energijos dėka.
Gali nemokamai pasikrauti mobilų telefoną

O kokį paupį matome Ukmergėje? Hipodromas apžėlęs nepraeinais brūzgynais, pilna išvirtusių medžių. Buvusiam autodrome iki šiol pilna likusių padangų Bebrai praktiškai miesto centre jau stato didžiausią užtvankąKelio tvarkymo būdas – primesim plytų, o toliau – patys žinokitės. Pieva jau virsta pelke, o pelkėje ir padangų atsirandaPrie SB „Vienybė“ automobilių ir baldų dalių sąvartynasVaizdelis  hipodromo užkulisiuose„Ukmergės versmė“ prie hipodromo įsirengė laikiną šakų sandėlį. Pamažu pradeda kauptis ir kitokios atliekos. Tvarkomės vadinasi.

Bebro užtvanka paupyje. Plaukia sau „laivelis“ šiukšlių…. Grafiti…. po centriniu tiltu. Idėja – lai būna tie grafičiai, bet gal skirti ar specialiai paruošti vietą, tiems, kas nori taip piešti.

Apšepę stendai ir niekam nenaudojami spaudos kioskeliai.

Nors ką gi čia kalbėsi apie valdžios rūpestį, jei jų pačių rūmai jau byra….Savivaldybės pastatas. Gėlynas prie Savivaldybės. P.S. Po iškelto klausimo Facebook ir spec. reportažo, gėlynas visgi sutvarkytas. Pagr. įėjimas į Ukmergės rajono savivaldybę. Niekam akių nebado. Buksmedžius kaip ir buvo laikas dar pernai apkarpyti.

Tokių vaizdų galima dar pririnkti daug, daugelis vaizdų jau matyti Man ne DZIN laidose, tačiau šioje laidelėje  labiau norėjome parodyti, kaip tvarkosi kaimynai.

3 Komentarai

  1. Geras reportazas, tik tas zodelis didziosiomis raidemis uzvardinime taip kvailai skamba, kad vercia abejoti ar tiems kam ne dzin tikrai ne tas pats kaip vadinasi straipsnelis ir kaip trodo Ukmerge.

Atsakyti

Please enter your comment!
Please enter your name here

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.