2017 m. birželio 12 dieną Ukmergės rajono savivaldybėje buvo gautas Ukmergės miesto bendruomenės kreipimasis dėl Šventosios upės pakrantės tvarkymo, siūlyta šiuo klausimu organizuoti išvažiuojamąjį posėdį ir įvertinti esamą situaciją, numatyti atitinkamus sprendimus. Išvažiuojamajame posėdyje dalyvavo Kaimo ir aplinkosaugos komiteto pirmininkas Valdas Petronis, komiteto nariai: Nijolė Giedraitienė, Algirdas Kopūstas, Vidmantas Krikštaponis, Klavdija Stepanova. Taip pat administracijos direktoriaus pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Lina Baublienė, Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėja Rima Boškevičienė, Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos poskyrio vedėja Vilija Grabauskienė, savivaldybės meras Rolandas Janickas, Ukmergės miesto bendruomenės pirmininkas Julius Kazėnas, Ukmergės miesto seniūnė Zita Pečiulienė, tarybos narys Darius Varnas, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Tijūnelienė.

Komiteto nariai ir kiti posėdžio dalyviai apžiūrėjo Šventosios upės pakrantę nuo Vienybės sodų iki miesto stadiono. Pagal Ukmergės rajone esančių, visuomenės poreikiams naudojamų teritorijų – paplūdimių – specialųjį planą šiame ruože yra numatyti 6 visuomeniniai paplūdimiai. Jų teritoriją prižiūri Ukmergės miesto seniūnija. Šventosios upės pakrantės nuo Vilniaus g. iki Žiedo g. detaliajame plane numatyta dviračių ir pėsčiųjų tako plėtra iki hipodromo. Šių darbų atlikimui ieškoma finansavimo.

Ukmergės raj. savivaldybės nuotr.
Ukmergės raj. savivaldybės nuotr.

Diskutuota dėl Šventosios upės pakrantės priežiūros. Išsakytos nuomonės, kad sezono metu paplūdimių zonas reikėtų prižiūrėti intensyviau, periodiškai (ne rečiau kaip kartą į mėnesį) nupjauti žolė, nuolat išvežti šiukšles, ateityje galvoti apie tualeto įrengimą.

Ukmergės raj. savivaldybės nuotr.
Ukmergės raj. savivaldybės nuotr.

Išsakytos nuomonės, kad ilgalaikėje perspektyvoje patrauklesnis ir prieinamesnis turėtų tapti ir likęs paupio ruožas. Nukreipus papildomas lėšas čia tikslinga išpjauti perteklinius nesaugotinus želdinius, menkaverčius krūmus, pakelti medžių lajas, paruošti teritoriją taip, kad sezono metu būtų galima prižiūrėti, periodiškai šienauti žolę.

Diskutuota dėl hipodromo teritorijos priežiūros ir perspektyvų.

Julius Kazėnas kėlė klausimus dėl Šventosios pakrantės ruože esančio kelio sutvarkymo, motorinio transporto eismo ribojimo ar uždraudimo šiame ruože, dėl suoliukų ir šašlykinių įrengimo Šventosios upės paplūdimiuose. Užsiminė apie bebrų daromą žalą. Akcentavo, kad jeigu Ukmergės miesto seniūnija kartą per mėnesį Šventosios pakrantėje šienaus žolę, Ukmergės miesto bendruomenė prisidėtų prie šių darbų atlikimo.

Posėdžio dalyviai taip pat apžiūrėjo miesto pakraštyje esantį „Svajonių parką“. Dalį šio parko teritorijos savo iniciatyva prižiūri Ukmergės miesto bendruomenė „Kaimynai“.

Nuspręsta rekomenduoti:

  1. Sutvarkyti Šventosios upės pakrantės nuo Vilniaus g. iki hipodromo kraštovaizdį, esant galimybėms panaudojant nuo A. Smetonos dvaro parko sutvarkymo sutaupytas lėšas. Atlikus investiciją į paupio kraštovaizdžio sutvarkymą, užtikrinti nuolatinę teritorijos priežiūrą.
  2. Artimiausioje perspektyvoje neinvestuoti į Šventosios upės paplūdimių infrastruktūros įrengimą (išskyrus – ieškoti galimybių tualetų įrengimui).
  3. Ukmergės miesto seniūnijai užtikrinti Šventosios pakrantėje esančių paplūdimių teritorijų priežiūrą viso sezono metu.
  4. Rekomenduoti inicijuoti bendradarbiavimą su UAB „Ukmergės vandenys“ dėl Šventosios upės pakrantės teritorijos priežiūros.
  5. Užtikrinti, kad Ukmergės technologijų ir verslo mokykla prižiūrėtų jai priklausančią hipodromo teritoriją, vidinėje hipodromo dalyje išpjaunant medžius ir šienaujant žolę pagal Savivaldybės tarybos nustatytas taisykles. Savivaldybės administracijai inicijuoti šios teritorijos perėmimą savivaldybės nuosavybėn.

Parengta pagal Išvažiuojamojo Kaimo ir aplinkosaugos komiteto posėdžio protokolą

Protokolo nuorašas (.pdf) Ukmergės miesto bendruomenės pirmininkas Julius Kazėnas džiaugiasi, kad valdžios atstovai bent sureagavo į jo kreipimąsi dėl Šventosios upės pakrantės tvarkymo, tačiau tvirtina, kad Ukmergės miesto seniūnė Zita Pečiulienė šį kartą išdūrė ne tik jį, valdžios atstovus, bet ir visus ukmergiškius. Kaip teigė J. Kazėnas, miesto seniūnė visus darbus, kuriuos paupyje atliko miesto bendruomenė, UAB „Ukmergės vandenys“ darbuotojai, moksleiviai, net neįgalūs vaikai prisiėmė sau, t.y. miesto seniūnijai.

„Seniūnė tvirtino, kad nuolat tvarko paplūdimio zonas, dalį pakrantės, tačiau tų darbų miesto bendruomenė nemato, bent jau taip dažnai kaip teigia Z. Pečiulienė. Daugelis pastarąją savaitę stebėjosi, kas vyksta paupyje, kad tiek vyrų su trimeriais pjauna žolę, buvo net dar kartą sutvarkytas kelias, tačiau tai buvo daryta akivaizdžiai tik norint gerai pasirodyti prieš valdžios atstovus, nes buvo žinoma, kad vyks išvažiuojamasis posėdis. Iki tol paupys miesto seniūnijos buvo visiškai pamirštas,“ – piktinasi J. Kazėnas.

Šakų ir dar kitokių šiukšlių krūva jau ne vieną mėnesį guli prie hipodromo
Bebras vėl savo stichijoje…

 

Šventosios upės pakrantę gyventojams pasiekti lengviau ratuotiems, nei pėstute
„Svajonių parko“ teritorija tvarkoma tikrai gražiai, bet…

Daugiau video reportaže.

 

 

1 komentaras

Atsakyti

Please enter your comment!
Please enter your name here

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.