Tęsiame laidelės MAN NE DZIN reportažų ciklą. Šį kartą ir vėl apie hipodromą ir paupį. Daugeliui galbūt jau ir pabodo ši tema, bet mes, matydami, kad ukmergiškiai neišnaudoja tokios gamtos dovanos, kur galėtų leisti laisvalaikį, norime paraginti kažko imtis. Kuriami ir vykdomi įvairūs projektai kitose erdvėse, kurios, mūsų manymu, nepritrauks tiek žmonių, kiek pritrauktų paupys. Nereikia ir didelių investicijų – juk nebūtinai paupys turi būti grįstas trinkelėmis. Užtenka tik susitvarkyti ir į paupio tvarkymo įjungti bendruomenes, organizacijas, norinčių tikrai atsirastų.

Mūsų manymu, verta pagalvoti apie kelio šalia upės uždarymą lengviesiems automobiliams ir krovininiams. Sutvarkyti kelią taip, kad juo galėtų naudotis tik pėstieji ir dviratininkai, tam taip pat nereikia kloti trinkelių. Pavyzdį galime imti Pivonijos šilo Sveikatingumo trasą. Tokio grunto visiškai užtektų. Sutvarkome medžius, krūmus, sutramdome įsisiautėjusį bebrą, pastatome suolelių, sutvarkome vietas, kur žmonės gali maudytis, ir jau turime tvarkingą paupį. O vėliau galima imtis ir didesnių planų. Paupiu naudotis juk galima jau ir dabar, tik reikia noro ir pastangų.

Hipodromas taip pat neišnaudojamas. Greitai ten jau bus nebe sportui skirta vieta, o parkas. Priaugę savaiminių medžių, krūmų. Apie šabakštynus aplink hipodromą jau net nekalbame, juos tvarkyti būtina ne tik dėl estetikos, bet ir dėl saugumo.

Plačiau reportažuose.

Hipodromas ir jo viduryje išaugę medžiaiHipodromas ir jo viduryje išaugę medžiai Hipodromas ir jo viduryje išaugę medžiai Hipodromo užkulisiaiHipodromo užkulisiai Hipodromo užkulisiai Hipodromo užkulisiai Hipodromo užkulisiai Hipodromo užkulisiai Hipodromo užkulisiai Hipodromo užkulisiai Medžio šakų ir ne tik krūva netoli hipodromo vis didėja. Atsiranda ir kitokių šiukšlių.

Kažkokios technikos išvažinėta pakrantė

Suardyta bebro užtvanka

Suardyta bebro užtvanka ir neaiškaus švarumo tekantis vanduo

Bebras toliau tvenkia užtvanką

Bebro darbas

Bebro užtvanka

Kažkieno „driftas“ ant pievos

Nepraeinami ir sunkiai pravažiuojami keliai paupyje

Technikos „suartos“ pievos

Išvažinėti pakraščiaiSveikatingumo takas Pivonijos šile. Geras pavyzdys kaip galime išsiversti be trinkelių.

 

 

Atsakyti

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.