Šiandien kalbamės su Ukmergės miesto bendruomenės tarybos pirmininko pavaduotoju Mindaugu Tamošiūnu vienu aktualiausių šiuo metu klausimu –  atliekų surinkimo mokestį.

„Dar 2010 metais, prieš rinkliavos už atliekas įvedimą, gerai prisimenu pokalbį su tuomečiu administracijos direktoriaus pavaduotoju Rolandu Janicku, kuris buvo atsakingas už šią sritį. Jau tuo metu sakiau, kad norint įvesti tvarką, reikia atliekas tikrinti vietoje ir turi būti fiksuota kaina ir mokestis. R. Janickas garantavo, kad turėsim rinkliavos mokestį, bet sutvarkysime infrastruktūrą ir pan. Viskas bus labai gražu. Jau tada, 2010 metais, mokestis vienam žmogui, buvo gana didelis – 24,23 Lt (red.past. čia ir toliau kaina dėl aiškumo nurodoma litais). Bendro sutarimo neradome, mokestis įsigalėjo. Kaip tik tuo metu mane išrinko į rajono Tarybą. Tikėjausi, kad kelerių metų bėgyje tas reikalas keisis, bet 2013 metais buvo pranešta, kad reikia didinti mokestį. Aš buvau kategoriškai prieš, nors tik mano vieno balso persvara tas mokestis ir buvo patvirtintas. Jie buvo pateikę skaičiavimus ir pan., garantavo, kad norint sumažinti mokestį, reikia įrengti pirminį rūšiavimą, bet, kad jį įrengti, reikėjo apie 2 mln. litų. Tam reikėjo padidinti mokestį, kad surinkti trūkstamus pinigus. Bet su J. Varžgaliu ir R. Baravyku buvo sutarta, kad, įrengus rūšiavimo liniją, grįšime į pradinę padėtį. Taigi mokestis buvo padidintas tam, kad sukaupti lėšų rūšiavimo linijai. Ir štai 2013 metais mokestis vienam žmogui jau siekė 62,94 Lt, t.y. padidėjo beveik du kartus. Tačiau rūšiavimo linijos iki šiol nėra, o mokestis vis didėja. Štai jau šiais metais mokestis vienam žmogui siekia 88,39 Lt. Meras Rolandas Janickas artimiausiu metu žadėjo viską paaiškinti, taigi laukiame atsakymo, reikalausime pilnos išklotinės, su paaiškinimais kur dingo 2 mln. visų ukmergiškių pinigų. Taip pat reikalausime organizuoti atliekų tvarkymo paslaugos įkainio perskaičiavimą“, – kalbėjo M. Tamošiūnas.

Daugiau video reportaže:

 

Ukmergės rajono savivaldybės atsakymas: https://www.ukzinios.lt/politika/savivaldybe/19137-rajono-savivaldybes-vadovai-neturi-ka-slepti

 

Atsakyti

Please enter your comment!
Please enter your name here

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.