Žvarboką kovo 13–ios popietę miesto bendruomenės pirmininkas Julius Kazėnas, Genovaitė Navikienė, Aldona Šapnagienė ir šių eilučių autorė Leonora Jankeliūnienė, vykome į labai neįprastą kelionę – į svečius pas profesorę Danutę Kazimierą Prunskienę.

Ši visai Lietuvai žinoma moteris, pirmoji Nepriklausomos Lietuvos Vyriausybės premjerė, Švenčionių rajono Garbės pilietė, 2004-2008 m. Seimo narė, ,,Visko nesuminėti“ . 2000 metais eks. premjerės K. Prunskienės vadovauta vyriausybė apdovanota Santarvės ordinu ,, Pro augenda concordia“ ( Už santarvės puoselėjimą). Šios vyriausybės narių klubas nuo tol vadinamas Santarvės vyriausybe.

Svečiuojamės jos jaukiuose namuose, ežerų ir girių krašte – Kaltanėnuose. Čia jį gyvena su saviškiais, sūnaus Vaido šeima, gerbiama ir mylima.

Miela ir besišypsanti Kazimiera po sunkios ligos, domisi, kuo gyvena Lietuva. Prisimename praeitį – kurtą ir naujai kuriamą Lietuvą, nerimą ir viltį, lydėjusius kiekvieną ant kurių pečių krito didžiulė atsakomybė – apsaugoti nuo pavojų valstybę, suburti bendražygius … Jai moteriai nebuvo lengva. Ir dabar, kalbėdama su mumis, retkarčiais nutraukia pašnekesį, mostelėdama ranka- ,,Et“. Šiame žodelytyje – ji tarsi nubrėžia ribą tarp praeities ir dabarties. Taigi, ir apie dabartį yra ką palydėti.

Gurkšnojame kavutę, žiūrime senąsias nuotraukas, knygas. Julius Kazėnas garbiai moteriai įteikė Auksinį Santarvės ženklą, kartu su puikia rožių puokšte Ukmergės vizitinę kortelę Ukmergės duoną.

Susiglaudėme bendrai nuotraukai. Metas išsiskirti. Šeimininkė nuoširdžiai šypsosi, linkėdama mums laimingo kelio namo.
Išvykstame, suvokę, jog jai, šiai garsiai Lietuvos moteriai, dovanojome savo širdžių šilumą, pagarbą, ir meilę.

Leonora Jankeliūnienė

Atsakyti

Please enter your comment!
Please enter your name here

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.