Darbo pokalbio metu ne tik darbo ieškantys žmonės, tačiau ir jį siūlantys dažniausiai užduoda labai daug klausimų, kurie padeda nuspręsti, ar tam tikras žmogus atitinka lūkesčius ir ar jo galimybės bei charakteris derės prie visos komandos. Suprantama, kad klausimų ir atsakymų žaidimas yra vienas nemaloniausių dalykų, kadangi dažnai darbo ieškantys žmonės atsakytų į tam tikrus klausimus visiškai kitaip, tačiau dėl jaudulio pasako ne tai, ką norėtų.

Į pagalbą atskubame mes, kadangi pateiksime dažniausiai užduodamų klausimų dešimtuką. Galėsite atsakymus pasiruošti namuose ir tokiu atveju darbo pokalbio metu tvarkingai atsakyti į bet kokius klausimus. Žinoma, darbo pasiūlymai Vilniuje labai varijuoja, tačiau dažniausiai nepriklausomai nei nuo įmonės, nei nuo darbo pozicijos – klausimai gana panašūs.

  1.     Kodėl esate tinkamas darbuotojas šiai pozicijai užimti?

Lengviausia į šį klausimą yra sakyti kuo daugiau žinant apie įmonę. Tokiu atveju kalbėdami apie įmonės vertybes ir siekiamybes taip pat galite paraleliai sakyti, kodėl Jūs esate tinkamas darbuotojas.

  1.     Kuo esate arba būsite naudingas mūsų įmonei?

Atsakant į šį klausimą reikia remtis savo gebėjimais. Nepradėkite sakyti, kad esate atsakingas ir geras žmogus. Konkrečiai įvardinkite, kurios jūsų savybės, gebėjimai bei išsilavinimas gali padėti gerai dirbti ir tuo pačiu nešti naudą įmonei.

  1.     Daugiau papasakokite apie save.

Klausimas užduodamas beveik visada, tad pasiruoškite atsakymą. Jis turi būti konkretus, neilgas, tačiau tuo pačiu išsamus.

  1.     Kokios neigiamos yra Jūsų charakterio savybės?

Bandykite neigiamas savybes paversti teigiamomis. Žinoma, per daug nesigirkite, tačiau pasakykite, kad neigiamas savybes galima tobulinti ir daryti kur kas geresnėmis.

  1.     Kodėl norite pakeisti darbo vietą?

Geriausias atsakymas – nuoširdus atsakymas. Tačiau jis neturi nieko įžeisti, būtų solidus.

  1.     Ar buvo pertraukų, kai nedirbote. Ką tuo metu veikėte?

Labiausiai vertimai tie, kurie nedarbo metu mokėsi arba kitaip tobulėjo. Jeigu turite daug pertraukų ir jų metu nieko neveikiate – tai sudarys apie Jus gana blogą įspūdį.

  1.     Kokios darbinės situacijos Jums yra sunkiausios ir kaip stengiatės jas spręsti?

Kai kuriems sunku dirbti komandoje, o kiti sunkiai prima naujoves. Atsakykite nuoširdžiai, tačiau per daug neišsiplėskite ir per daug savęs nežeminkite.

  1.     Ar sutarėte/nesutariate su savo ankstesniu vadovu?

Klausimas gana suktas, tačiau nepamirškite, kad darbdavys visada gali patikrinti Jūsų versiją. Taigi, geriausia sakyti, kad palaikėte darbinius santykius ir su juo bendravote, kai reikėjo spręsti užduotis ir t.t. Tai yra optimalus atsakymas tinkamas bet kokioms situacijoms.

  1.     Geriau jaučiatės dirbdamas viena ar komandoje?

Klausimas gana paprastas ir dažniausiai nėra vieno teisingo atsakymo. Nors šiais laikais labai daug kalbama apie komandinį darbą, tačiau geri darbdaviai dažniausiai individualistams suteikia galimybę dirbti taip, kaip jiems labiausiai patinka ir taip, kaip jie geriausiai jaučiasi.

  1.   Ar esate žmogus, kuris dažniausiai dirba viršvalandžius, ar ne?

Pradėdamas sakyti, kad mielai dirbsite daugiau – išsikasite sau duobę, tad nereikėtų taip sakyti. Lygiai taip pat nereikia sakyti, kad jokiu būdu nedirbsite po darbo valandų. Geriausias nurodyti, kad jeigu projektas reikalaus daugiau laiko – tikrai galėsite jam skirti. Tačiau tikitės, kad tai bus atlygintina. Nebūtinai materialiai, tačiau ir kitokiomis formomis.

Atsakyti

Please enter your comment!
Please enter your name here

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.