Nuo senų senovės, kai pirmieji žmonės suprato, kaip kurti ugnį, mes beveik kiekvieną dieną tam tikru būdu naudojome biomasės energiją. Biokuras yra kuras, gaminamas iš biomasės ar jos atliekų ir yra laikomas vienu iš atsinaujinančių energijos šaltinių, nes yra visiškai nepriklausomas nuo iškastinio kuro. Beje, ši energija yra didžiausia atsinaujinančios energijos forma Europoje. Taip yra todėl, kad šį kurą galima gaminti iš bet kokių organinių medžiagų pasėlių, žemės ūkio produktų ir miškų ūkio likučių.

Dėl kontroliuojamų sodinimo ir gamybos procesų, biomasės energija gali padėti sumažinti išmetamų teršalų kiekį ir šiltnamio efektą. Be to, tobulėjant technologijoms, energijos gamybos grandinėje pridedama vis daugiau patikrinimų ir standartų, siekiant pagerinti proceso efektyvumą. Kaip papildoma nauda, ​​biokuras degdamas neišskiria gyvsidabrio ar sieros. Biokuro energija gali būti paversta stabilia šilumos ir elektros forma, todėl ji yra viena iš ekonomiškai stabiliausių energijos formų. Energija gali būti išgaunama mažu ar dideliu kiekiu ir yra geografiškai įvairi, todėl ji labiau atspari nenuspėjamiems veiksniams, tokiems kaip politinė ar gamtinė rizika.

  • Šiuo metu viena populiariausių biodegalų rūšių yra medienos granulės. Granulės gaminamos iš suslėgtų pjuvenų ir panašių medienos gaminių, baldų ir statybos atliekų. Dėl mažo drėgnumo ir didelio tankio granulės yra labai efektyvi  ir degi medžiaga, tolygi aukštos kokybės anglims. Pjuvenų granulės yra specialiai sukurtos šildymo sistemoms, jos užima nedidelę erdvę ir jas lengva transportuoti bei laikyti. Granulių katilui reikia mažiau priežiūros, jis automatiškai valdo degimą ir gamina  ugnį, kurios dėka  išmetama mažiau teršalų ir mažiau pelenų.
  • Kita rūšis, panaši į medžio granules, yra medienos briketai Jie taip pat gaminami iš suslėgtų pjuvenų, kurių drėgmė yra maža ir jie pritaikyti dirbti, nes yra didelio tankio. Skirtumas yra tas, jog briketai yra skirti deginti kietąjį kurą katiluose ir krosnyse. Palyginti su įprastomis malkomis, atsižvelgiant į rūšį, jos išskiria daugiau šilumos ir mažiau pelenų, dėl to tai ekologiškas ir gamtą saugantis produktas.

Jei norite nusipirkti biokuro, medienos granulių ir briketų, užsukite į Saurida elektroninę parduotuvę ir išsirinkite geriausias ir Jums labiausiai patikusias prekes.

Atsakyti

Please enter your comment!
Please enter your name here

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.