– Taip viešai pareiškė Ukmergės raj. savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas susitikime su bendruomene.

Ukmergės miesto bendruomenės pirmininkas Julius Kazėnas pasipiktino tokiu požiūriu, nes, pasak jo, tuo jis įžeidė ne tik jį, bet ir visus bendruomenės narius, kuriems rūpi jų miestas ir kas jame vyksta. Todėl nedelsdamas kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės Etikos komisiją (toliau Komisija) su prašymu įvertinti Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Dariaus Varno elgesio atitiktį tarnybinės etikos nuostatoms.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas Komisijai ir  Juliui Kazėnui 2021 m. vasario 28 d. adresuotame rašte nurodė, kad D. Varno „aštresniame pasisakyme“ vykstant ginčui, nėra tarnybinio nusižengimo požymių. Todėl tarnybinio nusižengimo tyrimo procedūros inicijuoti nėra pagrindo. Komisija, įvertinusi šį atsakymą, 2021 m. kovo 10 d. posėdyje nusprendė pakartotinai kreiptis į merą R. Janicką dėl pranešimo, susijusio su galbūt neetišku D.Varno elgesiu, perdavimo ištirti ir atitinkamiems sprendimams dėl šio valstybės tarnautojo priimti.

Ukmergės raj. savivaldybės meras R. Janickas Komisijai ir J.Kazėnui 2021 m. kovo 31 d. adresuotame rašte nurodė, kad nenustačius D. Varno elgesyje tarnybinio nusižengimo požymių, mero sprendimas buvo neinicijuoti tarnybinio nusižengimo tyrimo. Toks sprendimas, be kita ko, motyvuojamas ir tuo, kad: 1) J.Kazėno raštas Komisijai, anot mero, nelaikytinas oficialia informacija; 2) savivaldybė neturi institucijos, kuri galėtų nagrinėti savivaldybės administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo veiksmų ir elgesio šiais klausimais.

Komisija, nusprendė turimą medžiagą persiųsti LR Seimo kontrolierių įstaigai, prašant pagal pavestą tarnybinę kompetenciją ištirti, ar Ukmergės raj. savivaldybės mero R. Janicko veikose nesama galimo piktnaudžiavimo ir biurokratizmo požymių, t.y. – ar šis asmuo pagrįstai atsisakė vertinti pareiškėjo J.Kazėno skunde nurodytas administracijos direktoriaus D. Varno veikas.

Atsakyti

Please enter your comment!
Please enter your name here

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.