Keliavimas lėktuvu – vienas dažniausių pasirinkimų. Per ganėtinai trumpą laiką galime pasiekti net ir pačius tolimiausius pasaulio kampelius, tad nieko keisto, kad atostogautojai neretai renkasi būtent tokią galimybę. Išvyka į svečias šalis bus kur kas sklandesnė, jei tam ruošitės dar iš anksto, todėl pasidalinsime keliais naudingais patarimais, kurie jums leis patirti kur kas mažiau streso. Taigi, kuo vertėtų pasirūpinti ruošiantis keliauti lėktuvu?

Užsisakykite lėktuvo bilietus

Nors dalis keliautojų yra pasiryžę laukti vos ne paskutinės minutės, ir tik tada užsisakyti lėktuvo bilietus, tačiau taip elgdamiesi smarkiai rizikuojate. Gali nutikti ir taip, kad skrydžio bilietų kaina smarkiai šoktelės į viršų, arba jus dominančių bilietų apskritai nebeliks. Praktika rodo, kad lėktuvo bilietai kainuoja gerokai pigiau, jei jie yra užsakomi likus pakankamai daug laiko iki būsimos išvykos, taigi, tikrai nėra jokio reikalo delsti.

Kokie dokumentai bus reikalingi?

Į daugybę šalių galime vykti turėdami tik asmens tapatybės kortelę ar pasą, tačiau kartais prireikia ir tam tikrų papildomų dokumentų, tokių kaip kelionės visa, neigiamas koronos testo atsakymas, ir t.t. Nelaukite paskutinės dienos ir iš anksto pasidomėkite, kokius dokumentus gali tekti pateikti: naudingos informacijos galite gauti tiesiog naršydami internetinėje erdvėje ar konsultuodamiesi su kelionių organizatoriais.

Sudarykite būtiniausių daiktų sąrašą

Skrendančių lėktuvu bagažo svoris visuomet yra kontroliuojamas, todėl keliautojams svarbu pasvarstyti, kokie daiktai atostogų metu bus patys būtiniausi. Rekomenduojama susidaryti reikalingų daiktų sąrašą: tai galės užtikrinti, kad nepamiršite nieko svarbaus, be to, susikrauti lagaminą galėsite gerokai greičiau ir paprasčiau. Prieš vykdami į oro uostą visuomet pasverkite savo lagaminą: kartais dėl pernelyg didelio bagažo svorio kai kuriuos daiktus gali tekti išimti.

Kokius daiktus gali tekti palikti namuose?

Jei keliausite turėdami tik rankinį bagažą, jums gali tekti atsisakyti tam tikrų kosmetikos priemonių ar kitų skystų produktų. Vertėtų nepamiršti, kad rankiniame bagaže esančių skysčių talpa turėtų neviršyti 100 ml, todėl įvairias higienos priemones gali tekti supilstyti į mažesnės talpos buteliukus (tai itin aktualu besivežantiems šampūną, kremą nuo saulės, kontaktinių lęšių skystį, ir t.t.)

Kaip nuvyksite į oro uostą?

Nors gana dažnai į oro uostą vykstama nuosavu automobiliu, tačiau toks sprendimas pasiteisina tikrai ne visada – automobilių stovėjimo aikštelės mokesčiai kartais yra pernelyg aukšti, todėl vertėtų apgalvoti ir kitas pasirinkimo galimybes. Jei vykstate iš kito miesto, gali būti naudinga pasinaudoti keleivių pervežimo paslaugomis. Palanku yra tai, kad mikroautobusas jūsų pasirinktu laiku gali privažiuoti prie pat jūsų namų, todėl į oro uostą nuvyksite kur kas greičiau. Kasdien važiuojame maršrutu Klaipėda – Vilniaus oro uostas ir rūpinamės, kad kelionė būtų kiek įmanoma patogesnė, todėl jums nereikės svarstyti, kaip būtų galima sklandžiau pasiekti oro uostą.

Į oro uostą atvykite iš anksto

Jei tenka skubėti, natūralu, kad patiriame gerokai daugiau streso, todėl pasistenkite į oro uostą atvykti anksčiau. Į oro uostą rekomenduojama atvykti likus ne mažiau nei 2 valandoms iki numatomo skrydžio, todėl tikrai verta laikytis šios rekomendacijos: nors gali atrodyti, kad oro uoste leidžiamas laikas gali labai prailgti, tačiau įsitikinsite patys, kad taip nėra.

Atsakyti

Please enter your comment!
Please enter your name here

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.