Energijos skirstymo operatorius arba ESO yra pagrindinė, iš dalies valstybės reguliuojama organizacija, kuriai yra pavesta organizuoti ir valdyti elektros energijos skirstymą Lietuvos Respublikos teritorijoje. Taigi, tiek privatūs, tiek verslo klientai turi kreiptis į ESO dėl elektros įvedimo. Privatiems klientams elektra gali būti įvedama: nuolatiniam vartojimui, laikinam vartojimui arba dėl elektromobilio. Įkainiai kinta. Verslui elektra prijungiama pagal numatytus normatyvinius įkainius. Elektros įvedimo kaina įmonėms yra publikuojama internete. Apžvelgsime kaip ir kur kreiptis dėl elektros įvedimo.

Elektros įvedimas privatiems vartotojams

ESO interneto puslapyje galima rasti informaciją, kad elektros įvedimo paslauga yra skirstoma į tris dalis. Iš esmės, tai per daug sureikšminti konkrečios dalies pasirinkimo nereikėtų, nes norint įsivesti elektrą, visada reikia užpildyti paraišką ir ją pateikti ESO. Paraiškos užpildymas ir yra svarbiausias etapas. Tinkamai viską atlikti tikrai nėra labai paprasta, tad būkite atidūs.

Štai, kaip užpildyti paraišką dėl elektros įvedimo:

 1.     Pasinaudokite ESO skaičiuokle ir nustatykite, kokio galingumo įvado jums reikės
 2.     Pasiruoškite reikiamus dokumentus (sunkiausia dalis):
 3.     Notaro įgaliojimą (jei reikia)
 4.     Situacijos planą su skaitiklio vieta
 5.     Pastato bei sklypo bendrasavininkių laisvos formos dokumentą – sutikimą. Jeigu turtas valdomas kartu su sutuoktiniais, tokios formos nereikia
 6.     Statybą leidžiantį dokumentą (jo išdavimą reikia derinti su VĮ „Registrų centras“)
 7.     Rangovo aktą (jeigu paruošiamuosius darbus atlieka ne ESO)
 8.     Prisijunkite prie ESO savitarnos bei užpildykite paraiškos formą
 9.     Jeigu norite, galite pasirinkti nepriklausomą energijos tiekėją. Jeigu to nenurodysite, juo taps „Ignitis“.
 10.     Atlikite apmokėjimą už prijungimo įmoką (sąskaita jums bus pateikta per 3 d.d. nuo paraiškos pateikimo). Ši suma bus preliminari.
 11.     Atlikite likusius rangos darbus (skaitiklio pastatymas, nuosavybės ribų akto parengimas ir t.t.)
 12.     Apmokėkite galutinę PVM sąskaitą faktūrą ESO ir mėgaukitės įvesta elektros energija!

Čia apžvelgėme elektros įsivedimą nuolatiniam vartojimui. Jeigu norite elektros tinklo įvedimo laikinam vartojimui (žiūrėkite čia), o, jeigu norite namuose turėti elektromobilio stotelę, viskas bus paprasta. Kainos yra nurodytos ESO puslapyje ir nereikės jokių notarinių įgaliojimų ar statybos aktų.

Elektros įvedimas verslui/įmonėms

Elektros įvedimas komerciniams subjektams yra kiek labiau standartizuotas, bet taip pat ne pats lengviausias procesas. Tačiau yra ir pliusų – verslo klientams, įmonėms reikia mokėti tik 40% normatyvinio įkainio, mat likusi dalis yra kompensuojama. Mokama už 1 kW elektros galios įrengimą ar padidinimą.

Kainų grupės yra trys:

 •   I grupė (7,97 EUR/kW) – jei bendroji įrenginių galia nesiekia 50 kW, nereikia rekonstrukcijos darbų bei, jeigu nereikia rengti elektros įrenginių prijungimo prie tinklo projekto;
 •   II grupė (52,37 EUR/kW) – bendroji įrenginių galia nesiekia 100kW (bet yra daugiau nei 50 kW)
 •   III grupė (23,96 EUR/kW) – bendroji įrenginių galia yra nuo 100 iki 500 kW (imtinai).

Elektros kaina įmonėms nepriklauso nuo įvedimo mokesčio. Privatiems vartotojams – viskas taip pat, įvedimo mokestis nėra susijęs su tarifu už kWh. Įmonėje mokėsite fiksuotą tarifą už įvedimą. Jeigu jus domina mažesnės išlaidos už elektrą kiekvieną mėnesį ir geriausi elektros planai – kreipkitės į mus. Mes padėsime nemokamai rasti pigiausią arba lanksčiausią elektros energijos tiekimo planą jums.

Atsakyti

Please enter your comment!
Please enter your name here

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.