Nuotekų valymo įrenginiai yra itin paplitę tuose vietose, kuriuose nėra centrinės kanalizacijos. Įsirengdami namą, žmonės yra skatinami atsivesti nuosavą nuotekų valymo sistemą, kad nešvarumai nepatektų į gruntą bei galėtume džiaugtis švariu vandeniu. Tiesa, vis dar tam tikrose priemiesčių vietose galima atrasti lietuvišką nuotekų sistemą – „bačka“, tačiau tokio tipo sistemą siūloma nedelsiant pašalinti, nes ji nesulaiko nuodingų medžiagų patekimo į aplinką.

Kaip reikia išsirinkti nuotekų valymo sistemos įrenginį?

Individualūs valymo įrenginiai, o t.y. nuosava nuotekų valymo sistema nėra įprastas įrenginys, kurį lengvą greitai pastatyti. Tam, kad viskas būtų idealiai atlikta reikia prieš tai pagalvoti apie sanitarinių mazgų kiekį name, gyventojų skaičių bei vonios tūrį. Šie faktoriai lemia susidarančių nuotekų kiekį ir kokie parametrai turėtų dominuoti nuotekų valymo sistemoje. Taip pat svarbu yra ir gamintojas, nes, deja, Lietuvoje parduodama itin nemažai prastos kokybės importuotų nuotekų valymo produktų. Na, o dauguma Lietuvoje gaminamų nuotekų valymo sistemos įrenginių yra tikrai aukštos kokybės, ilgaamžiai, patvarūs ir su eksploatavimo problemomis susiduriama itin retai. 

Norint išsirinkti išties tinkamą sistemą, pirmiausiai reikėtų pasidomėti skirtingais gamintojais bei pasikonsultuoti su jų konsultantais. Geriausią atsakymą gali turėti jūsų kaimynas (jeigu tokiu aplinkui yra), kuris jau yra įsirengęs nuotekų valymo sistemą. 

Ar apsimoka įrengti rezervuarą?

Žinoma, nuotekų valymo sistemą yra žymiai sudėtingiau įrengti nei nuotekų rezervuarą, tačiau jo eksploatacija reikalauja mažiau dėmesio, nes nereikia rūpintis prisipildžiusios talpos pašalinimu. 

Nuotekų valymo sistemos įrenginys yra pranašesnis tada, kai name yra gyvenama nuolat bei nėra galimybės prisijungti prie centrinės kanalizacijos sistemos. Šis variantas būtų ne tik patogesnis, bet ir pigesnis, nes nereikėtų nuolat šalinti susikaupusių nešvarumų (nuotekų rezervuarų prisipildžiusias talpas šalina specialistai su reikiamoms priemonėmis). Na, bet jeigu įsirengiant sodo namelį, kuriame būsite tik savaitgaliais arba atostogų metu, tuomet nuotekų rezervuarą galite laisvai rinktis. 

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis tiek nuotekų valymo sistemą, tiek rezervuarą?

Dauguma žmonių teigia, kad valymo priemonės t.y. chemikalai kenkia nuotekų valymo sistemos įrenginiui. Nesijaudinkite, tai yra mitas, todėl norint palaikyti švarą, galite naudoti cheminius valiklius su kuriais nepakenksite sistemai. Tiesa, rekomenduojama rinktis ekologiškas valymo priemones vien dėl jūsų sveikatos ir dėl prisidėjimo prie gamtos tausojimo. Geriausia naudoti tirpalus, kurie turi gelinę konsistenciją. Kas gali pakenkti nuotekų valymo sistemai – jų prijungimas prie šildymo katilų, kuriuose esantys kondensatas turi rūgščių, kurios kenkia valymo sistemai tinkamai veikti. 

Tiek nuotekų valymo sistema, tiek rezervuaro įrengimas turi vieną pagrindinę sąlygą – atstumas nuo jūsų iki kaimyno įrenginio turi siekti bent 8 metrus! Daugiau išskirtinių reikalavimų ar sąlygų – nėra. 

Atsakyti

Please enter your comment!
Please enter your name here

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.