Kiekvienoje namų patalpoje labai svarbu rasti tinkamiausią apšvietimo sistemą, kuri pasirūpins, kad kambarys ne tik būtų labai jaukus, tačiau taip pat ir puikiai matytumėte tamsiuoju paros metu. Žinoma, tinkamiausio šviestuvo pasirinkimas reikalauja darbo, reikia įvertinti nemažai smulkmenų, tačiau kadangi tai daiktas, kuris perkamas ilgiems metams – toks laiko skirti tikrai verta.

Šviestuvai virtuvėje taip pat pasirenkami pagal tam tikras svarbias smulkmenas. Aptarsime kelis niuansus, kurie dažniausiai ir padeda tikslingai rasti ne tik priemonę patalpoms apšviesti, tačiau ir unikalia dekorui sukurti.

Vienoje patalpoje – keli šviestuvai

Pirmiausia reikia nuspręsti – kaip bus derinamas apšvietimas patalpose. Pavyzdžiui, šviestuvai virtuvėje turi būti bent jau keli, kadangi tokiu atveju galėsite tinkamai apšviesti kiekvieną erdvę, juolab, suteikti jai daugiau unikalumo, pabrėžti akcentus.
Pavyzdžiui, virš valgomojo stalo siūlome kabinti masyvius šviestuvus, kurie dažniausiai skirti bendram apšvietimui. Tačiau tai, kad kabinami virš stalo – tuo pačiu kuria ir tam tikros zonos apšvietimą. Štai todėl šis šviestuvas turi būti masyvesnis, kad šviesa – tolygiai pasiskirstytų po visą patalpą.

Taip pat reikalingi ir kiti zoniniai apšvietimai. Vienas gali būti virš spintelės, kitas – greta dujinės viryklės, greta lango ir kitose vietose, kur reikia, kad matomumas būtų labai geras iki pačių mažiausių smulkmenų, juolab, kad atliekant darbus – akys nevargtų.

Stiliaus pasirinkimo niuansai

Žinoma, renkantis Jums labiausiai tinkamo dydžio šviestuvą taip pat nemažai dėmesio reikia skirti ir stiliui. O šviestuvai virtuvėje siūlomi labai įvairūs, tad kiekvienas gali rasti tą variantą, kuris jam labiausiai tinka. Nuo klasikinio stiliaus, kuris dažniausiai būna tamsesnių spalvų, ne taip traukiantis akis, iki modernių, kurie dažniausiai atrodo unikaliai, urbanistiškai, galiausiai, tokie, kurie tampa pačiais svarbiausiais patalpos akcentais.

Atsparumas dirgikliams

Galiausiai, virtuvė yra ta patalpa, kurioje dažniausiai yra nemažai riebalų, vandens bei kitų dirgiklių, kurie gali sutrumpinti šviestuvo tarnavimo laiko tarpą. Štai todėl siūlome rinktis tokius, kurie kurti būtent virtuvės patalpai. Tokiu atveju būsite tikras, kad jie tarnaus ilgai, valyti bus paprasta, kadangi paviršius sėkmingai atsparus riebalams, kurie kaupiasi nuo kepinių.

Atsakyti

Please enter your comment!
Please enter your name here

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.